Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Позашкільна освіта

В умовах творення нової української школи завданням виховання є створення таких умов, за яких може розвинутися людина європейського мислення. У Концепції нової української школи визначено, що модель випускника включає три основні характеристики: цілісна особистість, інноватор та патріот.

    

У школі діти повинні навчитись самостійно аналізувати інформацію, критично мислити, швидко адаптуватися до змін, співпрацювати в команді та володіти високою національно-патріотичною свідомістю. Це наголошено у Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, це було основним дороговказом при організації виховної роботи у навчально-виховних закладах району.

 

Відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації і районним методичним кабінетом щорічно організовуються заходи, які б сприяли набуттю дітьми та молоддю досвіду патріотичних дій.

 

Особлива увага акцентувалась на залученні учнівської молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю, пошукової роботи, розширення напрямів краєзнавчих досліджень. На обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Роде наш красний, роде наш прекрасний», яка відбулась 28 березня 2017 року на базі Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка,  Чуфай Лілія, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Раштівці зайняла І місце у секції «Фольклор та етнографія» та  Пискір  Соломія учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с.Городниця, виборола І місце у секції «Історичне краєзнавство».

Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність педагогів, учнів, батьків. Допомога українським бійцям на східному фронті, переселенцям та дітям зі Сходу, а їх моральна та матеріальна підтримка є основними напрямками роботи учасників волонтерського руху у школах.

 

У лютому 2017 року організовано концертний тур по школах Гусятинського району керівника естрадної студії «Водограй», буковинського волонтера Святослава Края. Із патріотичними піснями він їздив по загальноосвітніх закладах Гусятинщини, розповідав школярам про фронтове життя, спілкувався з дітьми, педагогами та батьками. Учнівські та педагогічні, батьківські колективи шкіл району зібрати та передали співаку та волонтеру на потреби військових у зоні АТО, лікування та реабілітацію поранених бійців 25 тис. 936 грн.

 

За спільною ініціативою голів Луганської і Тернопільської обласних державних адміністрацій у рамках Угоди про співробітництво між областями за проектом "Змінимо країну разом"  з 21 жовтня по 17 листопада 2016 року на теренах Гусятинщини перебували двоє педагогів зі Сходу України. Коцур Оксана Володимирівна (Сватівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2) та Кудінова Оксана Михайлівна (Марківська ЗОШ І-ІІ ст. №1) побували на уроках, виховних та позакласних заходах, творчих зустрічах з представниками громадських організацій та освітянської спільноти району.

 

Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації провів районний конкурс дитячого малюнка «Не залиши свого захисника наодинці в новорічно-різдвяні свята».

З ініціативи членів районних клубів «Лідер» та «Патріот», районної ради старшокласників «Керманич» з 15 лютого по 01 травня 2017 року тривала акція «Збирай кришечки з пластикових пляшок на протези для воїнів АТО», в якій взяли участь учні 27 шкіл району і Гусятинський районний центр дитячої та юнацької творчості. Результатом активної участі є понад 100000 зібраних кришечок, які передані у Благодійний фонд «ОВЕС».

 

 

 

 

Учні  1-4 класів нашого району подорожують стежинами гри-подорожі «Галичаночка».

 

У загальноосвітніх закладах району з 1995 року організовано діяльність дитячих товариства «Молода Просвіта», «Сокіл» та козацько-стрілецького товариства, члени якого вправляються у стройовому вишколі, вивчають основи медичних знань, історію військової звитяги українського війська, проводять заходи по відзначенню пам’ятних дат в історії України.

 

Проводиться робота по налагодженню співпраці дитячих товариств із громадськими організаціями та товариствами. Так, у червні 2017 року у загальноосвітніх школах району побували члени молодіжного центру "Котор" Всеукраїнської громадської організації"Сокіл". Вони продемонстрували техніку виконання рукопашного бою, тренінги з особистого розвитку, військової підготовки та провели майстер-клас з неповного розбирання і збирання автомата,  техніки бою шаблями.

 

На   районну дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), яка відбулась 6-7 червня 2017 року в урочищі «Попівський сад» смт. Гусятин було запрошено членів обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану та членами козацько-десантного екологічного осередку імені Байди Вишневецького м.Тернополя. У змаганнях взяли участь  команди із  21 навчального закладу району. Команди-переможці нагороджені грамотами та грошовими преміями.

 

 

Навички управління, досвід соціальних дій дає участь в учнівському самоврядуванні. У навчально-виховних закладах району широка варіативність учнівського самоврядування: шкільні ради, учнівські комітети та республіки, учнівські парламенти тощо.

21 грудня 2016 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти на зборі обласної школи управлінської майстерності голова районної ліги старшокласників Шмир Діана, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Постолівка представляла мультимедійну презентацію за підсумками реалізації  ІІ районного етапу проекту «Книга звитяги Євромайдану та АТО», створену районною радою старшокласників.

Учні загальноосвітніх та вихованці позашкільних навчальних закладів району напередодні Дня Пам’яті та примирення взяли участь у проекті «Квіти пам’яті»  і виготовили 650 квітів червоного маку, які передали на Схід України у м.Славянськ.

 

У рамках районних учнівських проектів  «Слава не загине» та «Рух опіки»  ведеться догляд за козацькими могилами, військовими меморіалами, похованнями українських січових стрільців, могилами новітніх героїв, що знаходяться на території місцевих громад.

 

Розпочато роботу над новими проектами:

- краєзнавчо-пошуковий проект «Непоборні!», присвячений 75-річчю утворення Української Повстанської Армії;

-  «Знай наших»;

-  «Правовиховний рух «Конституція і Я»» тощо.

 

 

Організовано участь обдарованих дітей у районних фестивалях-конкурсах художньо-естетичного спрямування.

 

 

У районі діє  8 музеїв при навчально-виховних закладах району.  На часі проведення тематичних занять, виховних заходів у музейних кімнатах та світлицях, оновлення експозицій шкільних музеїв та світлиць.

 

Організовано районний етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу».

 

 

У районі діє 2 позашкільних заклади: Гусятинський  районний центр дитячої та юнацької творчості та Гримайлівська станція юних техніків, які сприяють розвитку здібностей та талантів учнівської молоді.

 

Вихованці Гусятинського РЦДЮТ вибороли 4 перших, 3 других та 2 третіх місця у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості «Безпека в житті – життя в безпеці 2017».

 

 

Вихованки гуртка «Дизайн-флорист» нагороджені дипломом ІІ ступеня управління освіти і науки облдержадміністрації, переможці обласної виставки-конкурсу «Замість ялинки- зимовий букет».

 

 

У обласних змаганнях з авіамодельного спорту вихованці Гусятинського РЦДЮТ  4  других та 4 третіх місця. Та перше і третє місце в обласній заочній виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку.

 

 

Педагоги  ПНЗ  нагороджені :

- керівник гуртків «Авіамодельний», ПТМ «Юний конструктор», «Картинг» Ящук В.С. дипломом управління освіти і науки облдержадміністрації за І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

 

 

 

-керівник гуртків  «Природа і фантазія», «Юні краєзнавці» Луцик О.І.,нагороджена дипломом ТОЦЕНУМ за зайняте ІІ друге місце в обласному конкурсі «Керівник гуртка еколого-натуралістичного профілю - 2017»;

 

- методист Лахман Н.Д., педагог-організатор Трач О.С. нагороджені дипломом ІІІ ступеня облуон за кращу програму тематичної зміни у дитячих закладах відпочинку, а також  Федорович Р.В., заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІст.№2 м. Копичинці та  Бориско М.М., заступника директора з виховної роботи та Храпливу  А.П., педагога-організатора ЗОШ І-ІІІ ст.с. Личківці.

 

У 49 відкритому чемпіонаті Тернопільської області зі спортивної радіопеленгації І місце виборола Гримайлівська районна станція юних техніків.