Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Позашкільна освіта

В умовах творення нової української школи завданням виховання є створення таких умов, за яких може розвинутися людина європейського мислення. У Концепції нової української школи визначено, що модель випускника включає три основні характеристики: цілісна особистість, інноватор та патріот.

    

У школі діти повинні навчитись самостійно аналізувати інформацію, критично мислити, швидко адаптуватися до змін, співпрацювати в команді та володіти високою національно-патріотичною свідомістю. Це наголошено у Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, це було основним дороговказом при організації виховної роботи у навчально-виховних закладах району.

 

Відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації щорічно організовуються заходи, які б сприяли набуттю дітьми та молоддю досвіду патріотичних дій.

 

Особлива увага акцентується на залученні учнівської молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю, пошукової роботи, розширення напрямів краєзнавчих досліджень.

Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність педагогів, учнів, батьків. Допомога українським бійцям на східному фронті, переселенцям та дітям зі Сходу, а їх моральна та матеріальна підтримка є основними напрямками роботи учасників волонтерського руху у школах.

 

 

Учні  1-4 класів нашого району подорожують стежинами гри-подорожі «Галичаночка».

 

У загальноосвітніх закладах району з 1995 року організовано діяльність дитячих товариства «Молода Просвіта», «Сокіл» та козацько-стрілецького товариства, члени якого вправляються у стройовому вишколі, вивчають основи медичних знань, історію військової звитяги українського війська, проводять заходи по відзначенню пам’ятних дат в історії України.

 

Проводиться робота по налагодженню співпраці дитячих товариств із громадськими організаціями та товариствами. У загальноосвітніх школах району побували члени молодіжного центру "Котор" Всеукраїнської громадської організації "Сокіл". Вони продемонстрували техніку виконання рукопашного бою, тренінги з особистого розвитку, військової підготовки та провели майстер-клас з неповного розбирання і збирання автомата,  техніки бою шаблями.

 

Щороку проводиться районна дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»).

 

 

Навички управління, досвід соціальних дій дає участь в учнівському самоврядуванні. У навчально-виховних закладах району широка варіативність учнівського самоврядування: шкільні ради, учнівські комітети та республіки, учнівські парламенти тощо.

У рамках районних учнівських проектів  «Слава не загине» та «Рух опіки»  ведеться догляд за козацькими могилами, військовими меморіалами, похованнями українських січових стрільців, могилами новітніх героїв, що знаходяться на території місцевих громад.

Розпочато роботу над новими проектами:

- краєзнавчо-пошуковий проект «Непоборні!», присвячений 75-річчю утворення Української Повстанської Армії;

-  «Знай наших»;

-  «Правовиховний рух «Конституція і Я»» тощо.

 

 

Організовано участь обдарованих дітей у районних фестивалях-конкурсах художньо-естетичного спрямування.

 

 

У районі діють музеї при навчально-виховних закладах.  На часі проведення тематичних занять, виховних заходів у музейних кімнатах та світлицях, оновлення експозицій шкільних музеїв та світлиць.

 

Організовано районний етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу».