Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Обдаровані діти

Місія  Нової української школи – це допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини, адже кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами і можливостями. Тому одним з важливих напрямів діяльності педагогічних колективів нашого району має бути  впровадження в роботу цікавих форм і методів навчання та виховання талановитих дітей, створення умов для природних здібностей учнів, виховання творчої соціально-активної особистості, бо, як зазначається у Концепції Нової української школи,  дитині недостатньо дати знання, а ще необхідно навчитися користуватися ними.

 

У районі з 1994 року проводиться районний огляд-конкурс на здобуття премій імені наших славетних земляків  І.Пулюя, Б.Лепкого, Д.Січинського, С.Наливайка. В огляді-конкурсі мають право брати участь усі бажаючі школярі.

У 2016/2017 навчальному році 17 учнів, що на 2 менше від попереднього року, подали власні роботи на конкурс. Вони відзначені грамотами відділу освіти та грошовими преміями на суму 3350 гривень.

Школярі навчально-виховних закладів НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» м.Копичинці, ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Копичинці, ЗОШ І-ІІ ст. с.Самолуски  щорічно беруть участь в районному огляді-конкурсі.

З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді щороку у листопаді - грудні проходить районний (ІІ етап) олімпіад з базових дисциплін. Цьому передує І (шкільний) етап, який відбувається  у жовтні місяці.

Призерами олімпіад стали 201 учень із 28 загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема переможцями стали 55 (27,4%) гімназисти, та 133  (72,6%) учнів загальноосвітніх шкіл.

 

Найбільше призових місць вибороли учні таких шкіл:

1. НВК „ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія” м.Копичинці (13-І, 10-ІІ, 7-ІІІ);

2. НВК „ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія” м. Хоростків (10-І, 8-ІІ, 7-ІІІ);

3. ЗОШ І-ІІІ ст. №2  м.Копичинці (7-І, 7-ІІ, 7-ІІІ);

4. ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Хоростків (9-І, 7-ІІ, 5-ІІІ);

5. ЗОШ І-ІІІ ст. с.Раштівці (5-І, 2–ІІ, 5-ІІІ);

6. ЗОШ І-ІІІст. с.Яблунів (1 –І, 1-ІІ, 6-ІІІ);

7.ЗОШ І-ІІст. с.Котівка (1-І, 3-ІІІ);

8. НВК «ЗОШ І-ІІст.-ДНЗ»ім.. Володі Труха с. Жабинці  (2-ІІ,  1–ІІІ);

 

Найвищий рейтинг за результатами олімпіад показали команди:

1.  НВК „ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія” м. Копичинці  (13-І, 10-ІІ, 7-ІІІ);

2.  НВК „ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія” м. Хоростків (10-І, 8-ІІ, 7-ІІІ);

3. ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Хоростків (9-І, 7-ІІ, 5-ІІІ);

4. ЗОШ І-ІІІ ст. с.Раштівці (5-І, 2–ІІ, 5-ІІІ);

5. ЗОШ І-ІІІст. с.Яблунів (1 –І, 1-ІІ, 6-ІІІ);

6.ЗОШ І-ІІст. с.Котівка (1-І, 3-ІІІ);

7. НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» с. Малі Бірки (1-І, 1-ІІ)

 

Переможці ІІ етапу учнівських  олімпіад щороку захищають честь району на ІІІ (обласному) етапі, виборюючи призові місця. Так, на обласному етапі наші школярі здобули три дипломи І ступеня, 2 дипломи ІІ ступеня, тринадцять дипломів ІІІ ступеня. За якістю отриманих дипломів наш район посів п’яте місце, а за загальним рейтингом команда району зайняла третє місце.

Здобувши перемогу на ІІІ етапі Кучма Степан, учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Копичинці, став переможцем ІY (всеукраїнського) етапу олімпіади  з трудового навчання  і нагороджений  дипломом ІІ ступеня.

 

Серед інтелектуальних змагань зростає популярність Малої академії наук (МАН). Уже декілька років у районі працюють секції Тернопільського обласного територіального відділення МАН на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» м.Копичинці, а також наукові товариства при ЗОШ І-ІІІст.№2 м.Копичинці, ЗОШ І-ІІІ ст. с.Гадинківці,   НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» м.Хоростків.

У 2016/2017 н.р. наші школярі вибороли 12 дипломів, з них 3 дипломи ІІ ступеня, а 9 дипломи ІІІ ступеня.

За результатами участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6- 8 класів, який проводила Мала академія наук України Махомет Христина, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с.Гадинківці (вч. Василишин С.Ю.), у номінації «Краєзнавство» здобула диплом ІІ ступеня,   Боцян Христина, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Копичинці (вч. Боднар О. М.),  у номінації «Хімія» теж отримала диплом ІІ ступеня.

19-20 травня 2017 року у м. Львові проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу юних дослідників  «Кристали» імені Євгена Гладишевського, в якому взяли  участь 4800 школярів з 24 областей України. Конкурс проходив у два етапи: перший – відбірковий,  другий – очний.

Учениця 7 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Копичинці Боцян  Христина (керівник роботи вчитель хімії Боднар О. М.),  у складі команди обласного відділення МАН України, успішно виступила на другому етапі конкурсу і стала однією із 18 фіналістів.  

У листопаді 2016 року 29 учнів 8-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району взяли участь у обласному конкурсі есе «Вивчай мову-пізнавай світ» («Learn the language- learn the world»)».  За результатами рішення журі дві учениці з нашого району нагороджені Дипломами ІІІ ступеня: Банира Ірина, учениця 9 (V гімназійного) класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№1-гімназія» м. Копичинці  (вчитель: Танькова О.М.) та Майданюк Вікторія, учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Городниця  (вчитель: Бучинська Л.М.).

 

26 лютого 2017 року  у Чортківській гімназії ім. Маркіяна Шашкевича команда НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» м.Хоростків взяла участь у регіональному турі 16-го Кубка Тернопільської області з українських інтелектуальних ігор «УНІКУМ» ім. Героя АТО Ореста Квача  та виборола І місце в командній грі «Інтелектуальна лотерея», а учень НВК Киба Володимир здобув першість в індивідуальній грі «Кращий ерудит». Команда «унікумів» пройшла регіональний тур та взяла участь у дводенному міжрегіональному етапі у м. Заліщики.

 

Спорт – невід’ємна складова людського життя.  Будь-яке змагання – це драматична історія зі своїм стартом і фінішем, із внутрішньою інтригою, пристрастями і непередбачуваною розв’язкою. За кожним тріумфом ховаються дні  важкої підготовки. І саме тому чи не кожен спортивний турнір – це маленьке життя у житті, яке не може залишити байдужим ані його учасників, ані глядачів. На сьогоднішній день популяризація спортивної діяльності серед молоді є невід’ємною частиною освітнього процесу. Школярі нашого району  беруть участь у різних спортивних змаганнях. Однак у 2016/2017 навчальному році їх виступи не були такими результативними, як у попередні роки і це в певній мірі недопрацювання педагогів. Лише учні ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Копичинці у фінальних обласних змаганнях з футболу (юнаки) серед загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів в заліку ХХІ Спортивних ігор школярів Тернопільщини зайняли 2 місце. Керівник команди вчитель фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Копичинці Ватраль Роман Миколайович. Учні ЗОШ І-ІІ ст. с.Глібів у фінальних обласних змаганнях з волейболу (юнаки) серед загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів  в заліку ХХІ Спортивних ігор школярів Тернопільщини зайняли 3 місце. Керівник команди вчитель фізичної культури ЗОШ І-ІІ ст. с.Глібів Пиріг Віктор Ярославович.

Завдання :

- удосконалення системи роботи з обдарованими і талановитими школярами, запровадження сучасних методик виявлення, навчання та виховання таких учнів;

- залучення обдарованої молоді до районного щорічного огляду-конкурсу  на здобуття премій імені наших славетних земляків Северина Наливайка, Івана Пулюя, Дениса Січинського, Богдана Лепкого;

- підвищення вимог до підготовки переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад до участі у ІІІ етапі;

- розширення кількості слухачів МАН з числа учнів загальноосвітніх навчальних закладів сільської місцевості;

- залучення школярів до участі у міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних навчальних конкурсах з предметів;

- підвищення вимог до підготовки переможців районного  етапу спортивних змагань до участі в обласному етапі;

- стимулювання творчої праці вчителя та учня.