Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Вчителька англійської мови розповіла, що цікавого побачила у фінській школі

Учителька англійської мови навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – дошкільний навчальний заклад» м. Хоростків Світлана Зима побувала на стажуванні у Фінляндській Республіці й розповіла, як впроваджуватиме нові методи навчання в своєму закладі освіти

 

 

 

 

 

 

Вчителька англійської мови навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – дошкільний навчальний заклад» м. Хоростків Світлана Зима побувала на стажуванні у Фінляндії та поділилася враженнями про поїздку з "Новинами Тернополя «20 хвилин».


- У фінському містечку Гуйтінен ми з групою українських педагогів були тиждень. За цей час встигли відвідати дошкільні заклади, початкову, середньої та вищу школи, - розповідає пані Світлана. - На самі заняття ми не заходили, але бачили діток під час перерви. Вони відкриті, не соромляться чужих, деякі навіть знайомилися з нами англійською, одна дівчинка говорила українською. Ми були шоковані.
 

Як розповіла Світлана Зима, система освіти в Україні та Фінляндії різниться, починаючи від дошкільних установ: більшість фінів перед школою відвідують дитячі садки та ясельні групи. Після закладів дошкільної освіти дитина переходить до основної школи, де навчається до 16 років. - Дуже здивували, що у їхніх школах відсутні іспити, - говорить педагог. - Навіть після закінчення основної школи іспити не складають. У дітей - 10 занять протягом тижня. Вони вивчають лише те, чим зможуть користуватися у житті. Будь-яка креативність, або відповідальність за серйозний захід покладається на самих дітей, вчителі лише допомагають втілити задумане в реальність. Діти це чудово розуміють і надзвичайно серйозно до цього ставляться. Серед особливостей, Світлана Зима виокремлює також відмову від внутрішньої диференціації в навчанні. Поглиблене вивчення одних предметів, які можуть негативно вплинути на інші, не вітається. Виділення "елітних" класів із загального потоку заборонено. Про особисті вподобання вчителів і так званих "улюбленців" мова взагалі не йде. Усі діти навчаються у рівних умовах.
 

- Щодо фінансового боку питання – то у Фінляндії не лише освіта є безкоштовною, але й усе, що пов’язане з навчальним процесом: підручники, канцелярські товари та інші матеріали для навчання, екскурсії та шкільні поїздки, харчування, шкільний транспорт, - говорить вчителька. - До речі, щорічно на фінансування системи освіти урядом Фінляндії виділяється 5 466 млн євро. І, що найважливіше, будь-який збір коштів з батьків заборонений. Приватних шкіл в Фінляндії небагато — практично всі школи державні. Жодних негативних сторін вчителька у фінській системі освіти не побачила. А от чи вийде впровадити її в Україні, поки що передбачати не береться. Світлана Зима каже, що докладатиме всіх зусиль, щоб у самому ставленні педагогів до дітей відмінностей точно не було.
 

- Нам дуже приємно, що такого особливого досвіду набираються саме молоді вчителі, - каже директор закладу, де працює пані Світлана, Галина Ворона. – За молодими педагогами майбутнє української школи, лише вони зможуть скерувати у правильний напрямок будь-які реформи. Наша школа вже понад рік є опорним закладом. У реформи є як переваги, так і недоліки, але усі зміни можна буде побачити саме за результатами навчання та розвитку дітей.

 

Джерело: "Новинами Тернополя «20 хвилин»

 

                             

 

 

 « повернутися до списку новин