Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Нарада з питань обговорення проекту Закону «Про загальну середню освіту» відбулася за участі начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольги Хоми

27 березня 2019 року відбулася нарада з директорами закладів освіти Гусятинського району з питань обговорення проекту Закону «Про загальну середню освіту» та запровадження сертифікації вчителів за участі начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольги Хоми

 

 

 

27 березня 2019 року відбулася нарада з директорами закладів освіти Гусятинського району з питань обговорення проекту Закону «Про загальну середню освіту» та запровадження сертифікації вчителів за участі начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольги Хоми.

У роботі взяли участь керівники, представники відділів освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації і об’єднаних територіальних громад, а також керівники закладів освіти району і об’єднаних територіальних громад.

Голова райдержадміністрації Віталій Батіг розпочав нараду, привітав учасників заходу та зичив плідної праці присутнім в залі. Начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома зазначила, що Нова Українська Школа – це не тільки нова матеріальна база, це насамперед нова свідомість наших педагогів, новітній підхід до надання освітніх послуг, який вчить працювати із дітьми у сучасному середовищі.

Ольга Зіновіївна говорила про місію НУШ, яким має бути випускник нової школи. Доповідач, аналізуючи проекту Закону «Про загальну середню освіту», наголошувала, що учні отримають можливість будувати власну освітню траєкторію, тобто діти з особливими потребами, прийшовши у дорослий світ, мають почувати себе повноцінними громадянами, а педагоги мають навчити їх мислити, що вони такі ж як усі.

Крім цього, Ольга Хома вела мову про механізм затвердження індивідуальних планів, для кращого доступу до знань створення ресурсних кімнат та медіатек, отримання права на освіту дітьми у лікарнях, врахування вікових особливостей дітей (передбачено 2 адаптаційні цикли – 1-2 клас та 5-6 клас).

Новий Закон «Про загальну середню освіту» також  передбачає: більший вибір предметів учнями; реальні можливості для дітей з національних меншин оволодіти одночасно державною та рідною мовами; отримання учителем реальних можливостей для педагогічної свободи; нові доплати для вчителів (від 10 до 20%) за завідування кабінетом інформатики, ресурсними кімнатами, спортивними залами; підтримка молодого вчителя; отримання батьками безпечнішого середовища для їхніх дітей; право батьків ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу; більшу фінансову автономію навчальної установи та ін.

Під час наради начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома вела мову також і про булінг, ознайомила присутніх із термінологією, зупинилася на видах булінгу, його психологічних та фізичних ознаках. Ольга Зіновіївна акцентувала увагу на питаннях чому діти булять, хто стає жертвою булінгу та чому важливо вчасно відреагувати.

Ольга Хома закликала присутніх керівників бути пильними до своїх підопічних, з метою недопущення цього явища у шкільних колективах.« повернутися до списку новин