Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Бронза з Кубка України

Вітаємо команду Гусятинського району з Дипломом ІІІ ступеня у Всеукраїнських змаганнях на Кубок УДЦПО серед учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації
 
 

 

 

 

З 22 до 24 вересня 2017 року у місті Києві під егідою Міністерства молоді та спорту України, Ліги радіоаматорів України, ТСО України, відбулися Всеукраїнські змагання на Кубок УДЦПО серед учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації, присвячені роковинам визволення м. Києва від фашистських загарбників та одному з учасників цих кривавих боїв, Герою Радянського Союзу генералу Пилипенку Михайлу Корнійовичу.
 
Змагання проводилися Українським державним центром позашкільної освіти.
 
Учасників змагань привітали: Віктор Бобров - голова ветеранів воїнів-зв'язківців, майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон Світу зі спортивної радіопеленгації; Віктор Коршунов - заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон Світу; Микола Іванчіхін - віце-президент Ліги радіоаматорів України, заслужений майстер спорту України, багаторазовий  чемпіон Світу. Головний суддя змагань, суддя національної категорії, представник Українського державного центру позашкільної освіти Юрій Малиновський відкрив  радіомарафон у супроводженні урочистого Гімну України. Начальником дистанції  був  заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон Світу Микола Веліканов, а суддями на старті та на фініші - досвідчені радіоспортсмени, заслужені майстри спорту Надія Веліканова, Людмила Запорожець, Юрій Таготін. Підрахунком результатів змагань опікувалася досвідчений головний секретар, суддя національної категорії Ірина Постельняк з міста Суми.  
 
У змаганнях брали участь 125 спортсменів, серед яких 85 – учнівська молодь, загалом дванадцять команд позашкільних навчальних закладів з 7 регіонів України, а саме: Волинської, Вінницької, Закарпатської, Рівненської, Сумської, Хмельницької, Тернопільської областей та міста Києва. Серед учасників - хлопці та дівчата віком від  10 до 18 років, як новачки так і досвідчені спортсмени, майстри спорту, чемпіони Світу та Європи серед молоді, члени збірної команди України. 
 
Тернопільську область представляла команда Гусятинського району: вихованці Гримайлівської районної станції юних техніків, учні ЗОШ І-ІІІ ст. с.Красне Гумен Зіновій, Гумен Микола, Шаварин Сергій, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с.Самолуски  Стадник Катерина.
 
Юні спортсмени змагалися протягом трьох днів. Вони мали завдання знайти контрольні пункти ("лисиць") із замаскованими міні-радіопередавачами, які працюють на ультракоротких хвилях, 144 Мегагерци, передаючи в ефір сигнали азбуки Морзе. Кількість пунктів залежала від віку спортсмена - молодші знаходили по три "лисиці", старші - п'ять. Ліс у Голосіївському парку дуже складний, тут багато пагорбів та урвищ, невеличких озер та струмочків. Та, незважаючи на багаточисельні перешкоди, юні спортсмени показали грунтовні знання законів розповсюдження радіохвиль на різних діапазонах, успішно подолали складну дистанцію лише за допомогою спеціального радіоприймача, компаса та топографічної карти. Не зважаючи на несприятливі погодні умови юні радіоаматори були готові до будь-яких перешкод, успішно виконавши всі завдання та завоювавши велику кількість призових місць у радіомарафоні. 
 
 
Варто відзначити, що спортивна радіопеленгація має комплексний характер і ставить до спортсмена надзвичайні вимоги: високої швидкості бігу, загальної і спеціальної витривалості, фізичної сили і надзвичайної спритності та відмінних навичок в орієнтації на місцевості.
 
 
У результаті змагань наші юні земляки зайняли  ІІІ  загальнокомандне місце серед колективів України.
 
 
В категорії дорослих (вікова категорія ч-50) в діапазоні 145 Мгц І місце зайняв керівник гуртка спортивної радіопеленгації Гримайлівської районної станції юних техніків Сідляр Микола Степанович.
 
 
Вітаємо переможців та призерів Кубка України, бажаємо ще більше спортивних звитяг і надалі гідно захищати честь району та області на змаганнях різного рівня.
 
 
 


« повернутися до списку новин