Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Урочисте відкриття комунальної установи «Гусятинський районний інклюзивно-ресурсний центр»

3 вересня 2018 року у смт. Гусятин відбулося урочисте відкриття  комунальної установи «Гусятинський районний інклюзивно-ресурсний  центр» Гусятинської районної ради. Ця подія є ще одним кроком для розвитку інклюзивної освіти

 

 

 

 

3 вересня 2018 року у смт. Гусятин відбулося урочисте відкриття  комунальної установи «Гусятинський районний інклюзивно-ресурсний  центр» Гусятинської районної ради. Ця подія є ще одним кроком для розвитку інклюзивної освіти.  У приміщенні центру облаштовано кабінет практичного психолога, вчителя-дефектолога,  вчителя-логопеда та кабінет лікувальної фізкультури, ресурсна кімната, де дітки зможуть проходити соціалізацію. Працівниками центру надаватимуться корекційно-розвиткові та  психолого-педагогічні послуги. Центр охопить навчанням 45 діток з особливими освітніми потребами.

Із відкриттям центру учнів закладів загальної середньої освіти, для яких організовано інклюзивну форму навчання, та їхніх батьків привітали голова Тернопільської обласної державної адміністрації Барна С.С., начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Хома О.З., голова Гусятинської районної державної адміністрації Батіг В.С., голова Гусятинської районної ради Бойчук В.М.

Відкриваючи центр,  голова обласної державної адміністрації Барна С.С. зазначив, що буквально кілька місяців тому разом із дружиною Президента України Мариною Порошенко напрацювали стратегію створення  інклюзивно-ресурсних центрів в області.  У рамках підписаного договору було домовлено про створення 19 таких центрів з тим, щоб діти, котрі потребують такого супроводу, підтримки, почували себе комфортно. В цілому по державі виділено майже 800 млн. гривень для   створення таких центрів. «Сьогодні ми чи не вперше піднімаємо цю проблематику, вважаючи її однією з ключових в тому, наскільки ми здатні організувати процес і створити умови для розвитку всіх, без винятку, дітей в Тернопільській області», - зазначив Степан Степанович. Він наголосив, що центр, який сьогодні відкривається в Гусятині є результатом спільної роботи. «Сподіваюся, що цей комфорт, який створюємо для 45 дітей, дасть можливість забезпечити в перспективі всіх 200 дітей, котрі потребують таких умов для навчання, перебування у  всьому Гусятинському районі. Але найважливіше, що ми цей процес почали. Вірю в те, що тут можна гарно вчитися, гарно обмінюватися думками, гарно спілкуватися і гарно гратися», - акцентував очільник.

Голова районної державної адміністрації Батіг В.С. відзначив, що все намічене вдалося реалізувати вчасно, завдяки узгодженій, плановій,  колективній  роботі.  Віталій Степанович також подякував усім, хто доклався до цієї важливої роботи. Це зокрема депутати районної ради та Гусятинської ОТГ, які  виділяли гроші для співфінансування проекту, керівники відділів освіти та освітяни. «Я сподіваюся, що не тільки зроблена робота, а й на майбутнє це буде підтримано і збережено,  щоб центр  розвивався», - сказав голова райдержадміністрації.

Також з нагоди відкриття центру виступив голова районної ради Бойчук В.М. Він висловив сподівання, що ті працівники, які тут працюватимуть, прикладатимуть всіх зусиль, для того,  щоб цим дітям були надані якісні послуги. «Думаю в скорому часі ми побачимо плоди праці, які сьогодні започатковано», - зазначив він.

Отець УГКЦ Петро Гудима  освятив приміщення та благословив дітей.
Очільники області та району разом з дітками перерізали стрічку, а у зоні очікування на стіні створили символічний малюнок із кольорових долоньок.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту, Оксана Адамівна Кащишин зазначила: «Це  день народження центру, а тому без святкового торту  не можна обійтись».  Малеча з великою радістю задувала свічки на тортику разом із Степаном Степановичем Барною  та Віталієм  Степановичем Батогом, а  потім  усі ласували.

 

Козачок Н.В., директор комунальної установи

«Гусятинський районний інклюзивно-ресурсний  центр»« повернутися до списку новин