Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ ПРОГРАМ ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ «ПРИРОДНИЧІ НАУКИ» ДЛЯ 10-11 КЛ.

З 25 липня – на онлайн платформі EdEra додаткове публічне обговорення проектів програм інтегрованого курсу «Природничі науки» для 10-11 класів

 

 

З 25 липня до 4 серпня Міністерство освіти і науки України спільно з освітньою платформою EdEra проводять додаткове публічне обговорення проектів програм інтегрованого курсу «Природничі науки» для 10-11 класів.
 
Додаткове обговорення покликане ознайомити громадськість з інтегрованими курсами для 10-11 класів, які передбачені Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти. Вони будуть запроваджуватися з 2018-2019 навчального року в пілотному режимі – в разі бажання та за вибором школи, як передбачено наказом МОН «Про типові навчальні плани для учнів 10-11 класів ЗНЗ».
 
Робочі групи, що розробляли проект інтегрованого курсу «Природничі науки», запропонували 4 проекти навчальних програм. У червні вони були виставлені на громадське обговорення на сайті МОН. Враховуючи, що інтегровані курси – абсолютно новий тип навчальної програми, було прийнято рішення організувати додаткове публічне обговорення, щоб ознайомити ширшу громадськість за допомогою інструментів, які надає он-лайн платформа «EdEra».
 
Інтегрований курс «Природничі науки» розроблений для шкіл та класів суспільно-гуманітарного профілю. Його можуть обирати учні, які не планують складати ЗНО з предметів природничого профілю. Курс об’єднує фізику, хімію, біологію, географію, астрономію та екологію. Згідно з чинним Державним стандартом, базову освіту з природничих предметів учні отримали в основній школі – до 9-го класу. З 10-го класу учням надається можливість поглиблено вивчати обрані предмети. Непрофільні предмети можуть вивчатися в рамках інтегрованих курсів.
 
«Публічне обговорення навчальних програм на EdEra вже двічі показало свою ефективність. Запропонований алгоритм допомагає залучити якомога більше експертів з різних куточків країни для отримання конструктивних пропозицій. Відкритість та доступність системи дозволяє кожному взяти участь у дискусії з проблемних питань та отримати зворотній зв’язок від модераторів щодо врахування їхньої думки. Це новий тип відкритої освітньої дискусії, який, сподіваємося, дасть змогу удосконалити запропоновані варіанти програм», – розповів керівник освітньої онлайн-платформи «EdEra» Ілля Філіпов.
 
Публічне обговорення інтегрованих курсів «Природничі науки» на EdEra триватиме з 25 липня по 4 серпня. Всі бажаючі, авторизувавшись, можуть залишити свої коментарі під обраними розділами програм. Всі пропозиції, в тому числі ті, що надійшли в рамках публічного обговорення на сайті МОН, будуть враховані в підсумковій таблиці коментарів.
 
Модераторами 4-ьох проектів програм виступлять їх автори. Координувати роботу модераторів буде незалежний експерт, методист Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти Віктор Гудзь.
 
Оновлені і доопрацьовані програми будуть оприлюднені 09 серпня 2017 року.
 
Довідково: Можливість викладання інтегрованих курсів передбачена  такими нормативно-правовими документами:
 
Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти
 
Типові навчальні плани для 10-11 класів

Джерело сайт МОН України« повернутися до списку новин