Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Розширене засідання колегії управління освіти і науки Тернопільської ОДА

25 лютого 2019 року начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської райдержадміністрації Оксана Кащишин взяла участь у розширеному засіданні колегії управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації

 

 

 

 

25 лютого 2019 року начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської райдержадміністрації Оксана Кащишин взяла участь у розширеному засіданні колегії управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

На засідання колегії запрошено керівників місцевих органів управління освітою, методичних установ, закладів інституційного догляду та виховання дітей, позашкільної, професійної (професійно-технічної) і вищої освіти області, директорів ТОКІППО, НМЦ ПТО в Тернопільській області.

 

 

У роботі колегії брали участь:

- Степан Барна, голова обласної державної адміністрації;

- Любомир Крупа, заступник голови обласної ради.

До початку розгляду питань порядку денного Степан Барна і Любомир Крупа вручили державні нагороди України з нагоди Дня Соборності України:

  • Звання «Заслужений винахідник України» Павлишину Андрію Володимировичу, доцентові кафедри, керівнику відділу Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського;
  • Почесну грамоту Кабінету Міністрів України Панасюк Валентині Миколаївні, декану факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету,

а також грамоти Тернопільської обласної ради, з нагоди 80-річчя впровадження післядипломної педагогічної освіти Петровському Олександру Миколайовичу – директору  та Мисику Володимиру Святославовичу – заступнику директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Після завершення процедури нагородження, голова колегії Ольга Хома надала слово Степану Барні, голові облдержадміністрації. Він детально зупинився на важливості суспільно-економічних процесів, що нині відбуваються в Україні та одному з важливих факторів – ролі й значенні освіти. Керівник області відзначив позитивні досягнення, наголосив на повсякденній підтримці органами влади всіх рівнів зусиль освітян і громадськості в розбудові Нової української школи та формуванні якісного освітнього середовища. Щоб не повторювати помилок минулого року,  в 2019 році має бути своєчасним забезпечення шкіл новими меблями (партами, стільцями), сучасними засобами навчання. Особливо наголосив присутнім, що в поточному році передбачено значні кошти спрямувати на розвиток інклюзивної освіти, відкриття інклюзивно-ресурсних центрів, упорядкування спортивних споруд і спортивних майданчиків, придбання шкільних автобусів, облаштування в закладах освіти вбиралень. Схвально сприйнято присутніми позицію керівника області щодо всебічної підтримки та недопущення закриття закладів професійної (професійно-технічної) освіти. На часі зміна підходів до діяльності закладів вищої освіти, які відтепер мають не тільки надавати якісні освітні й професійні послуги, але й відігравати важливу економічну функцію в державі.

 

 

Колегія розглянула питання  порядку денного про:

- підсумки та моніторинг реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини  на 2017-2020 роки у 2018 році;

- стан травматизму учасників освітнього процесу та створення безпечних умов праці і навчання в закладах освіти області у 2018 році;

-  роботу із зверненнями громадян, які надійшли в управління освіти і науки облдержадміністрації за 2018 рік;

- підсумки фінансово-господарської діяльності і наслідки документальних перевірок, стану збереження матеріальних цінностей, ефективності використання бюджетних коштів у закладах освіти області за 2018 рік.

З першого питання порядку денного співдоповідали Володимир  Мисик та  Ігор Ковалик, голова громадської організації «Гуртом!».

На важливості впровадження Української Хартії вільної людини в своєму виступі зупинився і заступник голови обласної ради Любомир Крупа.

З другого питання колегії інформував  присутніх   Ярослав Лях,   методист Тернопільської обласної комунальної установи «Відділ соціального розвитку при управлінні освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації».

З третього питання доповіла  Ганна Зварич  – заступник начальника - начальник відділу реформування освітньої діяльності управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

Детальний аналіз четвертого питання провела Ірина Шкарпій начальник відділу фінансово-економічного та правового забезпечення-головний бухгалтер управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

Під час розгляду всіх питань, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома вносила необхідні  доповнення та висловлювала важливі пропозиції щодо покращення стану справ на найближчу й віддалену перспективи.

Одноголосно прийняті рішення колегії для їх виконання органами управління освітою, установами і закладами освіти на місцях.

 « повернутися до списку новин