Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

ІІІ місце у Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації

З 21 по 25 березня 2018 року у місті Херсоні відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації (IVранг). Тернопільську область представляла команда, до складу якої увійшли вихованці Гримайлівської районної станції юних техніків

 

 

 

 

З 21 по 25 березня 2018 року у місті Херсоні відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (молодші юнаки, старші юнаки) зі спортивної радіопеленгації (IVранг). Тернопільську область представляла команда, до складу якої увійшли вихованці Гримайлівської районної станції юних техніків та Збаразької станції юних техніків (керівник команди Сідляр Микола Степанович, директор Гримайлівської районної СЮТ).

 

Участь у заході взяли понад сто юних спортсменів віком від 14 до 18 років з Львівської, Хмельницької, Волинської, Вінницької, Кіровоградської, Київської, Донецької, Сумської, Херсонської та Тернопільської областей.

 

Спортивна радіопеленгація ("полювання на лисиць"), дуже цікавий і багатогранний вид спорту, має комплексний характер і ставить до спортсмена надзвичайні вимоги: високої швидкості бігу, загальної і спеціальної витривалості, фізичної сили і надзвичайної спритності, відмінних навичок в орієнтації на місцевості, а також досконале знання топографії. Адже в спортивній радіопеленгації спортсмен повинен вибирати шлях, рухатися в певну точку, відслідковувати місцезнаходження після прискореного пошуку під час сеансу "лисиці", а також оцінювати місцевість з точки зору розповсюдження радіохвиль. Спортсмен має володіти і оперативною майстерністю: налаштування на сигнал радіопередача, утримання оптимального рівня посилення, "зчитування інформації" за зміною сигналу в головних телефонах. Необхідні також ґрунтовні знання законів розповсюдження радіохвиль на різних діапазонах; розвинене стратегічне і тактичне та логічне мислення, пам'ять, увагу.

 

Найкращими в абсолютному командному заліку стали команди Сумської та Тернопільської областей.

 

Команда  Тернопільської області, у складі найкращих вихованців закладів позашкільної освіти (Стадник Катерина, Шаварин Марія, Шаварин Сергій, Гумен Зіновій, Гумен Микола – вихованці Гримайлівської районної станції юних техніків; Ванкевич Іван, Грецкіх Володимир – вихованці Збаразької станції юних техніків), демонструючи весь спектр вмінь та навичок посіли ІІІ командне місце на Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації.

 

Переможці в особистому заліку отримали дипломи ІІІ ступеня Міністерства молоді та спорту України в таких дисциплінах: "Радіоорієнтування" та "Діапазон 1444мГц": Шаварин Сергій, Гумен Зіновій.

 

Усі призери та переможці змагань отримали відповідні відзнаки Українського державного центру позашкільної освіти.

 

Вітаємо команду вихованців Гримайлівської районної станції юних техніків та їхнього наставника Сідляра М.С. з успішним завершенням змагань і бажаємо їм нових спортивних звершень!« повернутися до списку новин