Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Формування прирдничо-наукової компетентності на уроках географії

12 грудня 2019 року відбулося засідання школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії на тему «Формування прирдничо-наукової компетентності на уроках географії»

 

 

 

 

 

Відповідно до плану роботи Гусятинського районного методичного кабінету 12 грудня 2019 року відбулося засідання школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії на тему «Формування прирдничо-наукової компетентності на уроках географії».

Новий етап у розвитку шкільної освіти пов’язаний з упровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації навчального процесу. Це вимагає певного підвищення професійної майстерності вчителя, доозброєння його новими знаннями, сучасними компетенціями, методами і технологіями, які б дозволили йому пере­будувати навчально-виховний процес відповідно до нових вимог і підходів. Саме тому пізнавальну екскурсію  було обрано як  форму проведення засідання.

О.С.Метельська, вчитель географії ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Пулюя смт.Гримайлів, запросила колег відвідати шкільний музей видатного вченого-фізика, мовознавця, першовідкривача Х-променів,  уродженця їхнього містечка Івана Пулюя. Багато цікавих фактів із життя і наукової діяльності  земляка повідомила Л.П.Прокопишин, громадський директор кімнати-музею, вчитель історії вищеназваного закладу загальної середньої освіти Л.П.Прокопишин.

Наступним етапом роботи школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії, який запропонувала Л.Б.Вітко, вчитель географії ЗОШ І-ІІІ ст. с.Личківці,  стало відвідування музею репресованих у м.Тернопіль, під час якого  присутні ознайомилися  з невідомими подіями національно-визвольних змагань  на Тернопіллі й Україні у 1939 -  роках.

Продовжилася робота в Тернопільському освітньому навчально-демонстраційному «Центрі Науки», де вчителі побачили  модель гравітаційного поля чорної діри, спостерігали як поводяться небесні тіла,  наближаючись до неї,  спробували сформувати власний географічний ландшафт в інтерактивній пісочниці, випробували кісткову звукопровідність, прослухавши музику торкнувшись до резонатора, ознайомилися з принципом роботи інших цікавих експонатів.

Завершилася подорож відвідуванням Колодіївської церкви і чоловічого монастиря. Настоятель о.Бенедикт розповів історію заснування обителі, познайомив з її особливими мистецькими і духовними скарбами – Колодіївською Іконою  Знамення, іконостасом. Особливо зворушливо і трепетно стало, коли  о.Бенедикт  уділив усім присутнім Благословення і Миропомазання.« повернутися до списку новин