Формування прирдничо-наукової компетентності на уроках географії
12 грудня 2019 року відбулося засідання школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії на тему «Формування прирдничо-наукової компетентності на уроках географії»
Відповідно до плану роботи Гусятинського районного методичного кабінету 12 грудня 2019 року відбулося засідання школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії на тему «Формування прирдничо-наукової компетентності на уроках географії».
Новий етап у розвитку шкільної освіти пов’язаний з упровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації навчального процесу. Це вимагає певного підвищення професійної майстерності вчителя, доозброєння його новими знаннями, сучасними компетенціями, методами і технологіями, які б дозволили йому перебудувати навчально-виховний процес відповідно до нових вимог і підходів. Саме тому пізнавальну екскурсію було обрано як форму проведення засідання.
О.С.Метельська, вчитель географії ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Пулюя смт.Гримайлів, запросила колег відвідати шкільний музей видатного вченого-фізика, мовознавця, першовідкривача Х-променів, уродженця їхнього містечка Івана Пулюя. Багато цікавих фактів із життя і наукової діяльності земляка повідомила Л.П.Прокопишин, громадський директор кімнати-музею, вчитель історії вищеназваного закладу загальної середньої освіти Л.П.Прокопишин.
Наступним етапом роботи школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії, який запропонувала Л.Б.Вітко, вчитель географії ЗОШ І-ІІІ ст. с.Личківці, стало відвідування музею репресованих у м.Тернопіль, під час якого присутні ознайомилися з невідомими подіями національно-визвольних змагань на Тернопіллі й Україні у 1939 - роках.
Продовжилася робота в Тернопільському освітньому навчально-демонстраційному «Центрі Науки», де вчителі побачили модель гравітаційного поля чорної діри, спостерігали як поводяться небесні тіла, наближаючись до неї, спробували сформувати власний географічний ландшафт в інтерактивній пісочниці, випробували кісткову звукопровідність, прослухавши музику торкнувшись до резонатора, ознайомилися з принципом роботи інших цікавих експонатів.
Завершилася подорож відвідуванням Колодіївської церкви і чоловічого монастиря. Настоятель о.Бенедикт розповів історію заснування обителі, познайомив з її особливими мистецькими і духовними скарбами – Колодіївською Іконою Знамення, іконостасом. Особливо зворушливо і трепетно стало, коли о.Бенедикт уділив усім присутнім Благословення і Миропомазання.