Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Дотримання пожежної безпеки в установах і закладах освіти

Начальник відділу освіти Гусятинської райдержадміністрації Кащишин О.А. взяла участь у нараді з питань техногенної та пожежної безпеки в закладах освіти області, яка відбулася  06 лютого 2018 року в Тернопільській обласній державній адміністрації

 

 

 

 

Начальник відділу освіти Гусятинської райдержадміністрації Кащишин О.А. взяла участь у нараді з питань техногенної та пожежної безпеки в закладах освіти області, яка відбулася  06 лютого 2018 року в Тернопільській обласній державній адміністрації.

Заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик звернув увагу керівників органів управління освітою райдержадміністрацій, Бережанської, Кременецької, Чортківської, Тернопільської міських рад і об’єднаних територіальних рад, що винесене на обговорення питання  є пріоритетним для усіх органів влади, адже мова йде про збереження життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу. Він детально проаналізував проведені територіальними органами ДСНС України в Тернопільській області позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки в закладах освіти та виявлені при цьому порушення.

Тільки впродовж жовтня-грудня 2017 року обстежено протипожежний стан 1226 закладів дошкільної і загальної середньої освіти, з них у 19 - зафіксовано значні порушення (5 закладах дошкільної, 12 – загальної середньої, 1 – позашкільної і 1 – професійної (професійно-технічної) освіти.

Зафіксовано найбільш поширені порушення:

  • керівники закладів освіти не проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки;
  • приміщення закладів не обладнані системами автоматичної пожежної сигналізації;
  • не проводяться заміри опору електричних приладів та ізоляції електричних мереж будівель;
  • дерев"яні конструкції горищ не оброблені вогнетривким розчином;
  • заклади не в повній мірі забезпечені первинними засобами пожежогасіння;
  • відсутні джерела протипожежного водопостачання (пожежні водоймища, пожежні гідранти);
  • наявні первинні засоби пожежогасіння (вогнегасники) не проходять технічного обслуговування;
  • евакуаційні шляхи та аварійні виходи з приміщень закладів утримуються в неналежному стані;
  • пічне опалення експлуатується із порушенням нормативних вимог.

Такий стан справ пояснюється головним чином тим, що керівники навчальних закладів, органів управління освітою, місцевого самоврядування не вживають дійових заходів щодо дотримання вимог пожежної безпеки до будівель, споруд, приміщень, прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування навчальних закладів та установ освіти, не забезпечують їх засобами протипожежного захисту, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж. Тому територіальні органи ДСНС обгрунтовано притягнули до адміністративної відповідальності керівників освітніх закладів і подали позовні заяви до Тернопільського окружного адміністративного суду про застосування заходів реагування в сфері дотримання нагляду (контролю). Нині позовні заяви на розгляді в судових органах.

Підбиваючи підсумки наради Юрій Юрик запевнив, що на черговій колегії облдержадміністрації буде доручено керівникам органів виконавчої влади й місцевого самоврядування вжити конкретні заходи з виправлення ситуації в питаннях техногенної та пожежної безпеки в закладах освіти області.

 

 « повернутися до списку новин