Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

400 вчителів інформатики запрошуються на безкоштовні курси із web-розробки

BrainBasket запрошує 400 вчителів інформатики взяти участь у соціально-освітньому проекті WOW Teachers, де вони пройдуть безкоштовний базовий курс з web-розробки

 

 

 

 

BrainBasket отримав фінансування від Міжнародного фонду “Відродження” в обсязі 150 000 доларів США для продовження соціально-освітньої програми Technology Nation в 2018-2019 рр. Другий етап всеукраїнської програми включає кілька напрямків, центральним з яких є проект WOW Teachers з навчання 400 шкільних вчителів інформатики сучасному базовому курсу з web-розробки. Заняття в форматі blended learning (змішане навчання) проведуть досвідчені ментори BrainBasket.

Передбачається, що як мінімум половина з вчителів, що пройдуть навчання, проведуть протягом року позашкільні курси з web-розробки для понад 4000 підлітків на базі навчальних хабів BrainBaskеt, створених в 2016-2017 в 36 містах України за підтримки відомих IT компаній Ciklum, Luxoft, GlobalLogic, Navigator та ін. І на базі шкіл-партнерів по всій країні. Вчителі отримають за проведення груп невелику винагороду.

В майбутньому вчителі зможуть включати елементи курсу в уроки інформатики або ж самостійно проводити навчання підлітків у позашкільному форматі, що додатково збільшить масштаб проекту. Програма дозволить підліткам навчитися самостійно створювати web-сайти, що сприятиме меті популяризації вивчення технологій серед старшокласників.

Програму курсу було розроблено групою ентузіастів, досвідчених менторів BrainBasket, з використанням матеріалів відомих світових навчальних закладів та онлайн ресурсів (зокрема University of London, W3Schools, Microsoft, Mozilla MDN та ін.). Навесні 2018 програма вже була успішно апробована на пілотних групах вчителів в Києві, Івано-Франківську та Сумах, а також на пілотній групі старшокласників в Запоріжжі.

В ході реалізації проекту навчання вчителів планується створення супровідного навчального відео-курсу, який зможе бути використаний в якості online посібника для навчання web-розробці в змішаному форматі будь-якими некомерційними освітніми ініціативами та викладачами.

Також, в рамках другого етапу Technology Nation буде розроблено і проведено ще один курс – School Boost– вже для більш широкої аудиторії шкільних вчителів, що включатиме питання кібербезпеки, медіаграмотності і медіагігієни, а також онлайн інструментів для організації освітнього процесу. При створенні цього курсу планується залучити до співпраці всіх гравців, які вже мають напрацювання в цьому напрямку.

Окрім навчання вчителів в 2018-2019 роках Фонд також продовжить навчання дорослих основам програмування за програмами Harvard та MIT, проект IT Moms (навчання мам в декреті) і навчання дітей в рамках програми Technology Nation Kids. У 2016-2017 роках за цими програмами було навчено загалом більше 5000 дорослих і дітей.

Мета програми Technology Nation – дати всім охочим можливість безкоштовно опанувати основи програмування. Це допомагає зробити слухачам перший крок, зрозуміти, чи в них є хист до технологій та показати можливості для подальшої самоосвіти.

“Вирішення питання підготовки кадрів для IT-індустрії вимагає від нас системного бачення, здатності бачити та інтегрувати вже існуючі хороші напрацювання, довіри і взаємодії між гравцями ринку, підтримки держави. Команда BrainBasket бере сьогодні активну участь в обговореннях цього питання на ряді майданчиків, добре розуміє проблематику і готова підключатися до реалізації системних рішень. Безумовно, програма Technology Nation, яка здійснюється за підтримки фонду “Відродження”, – це лише один з елементів в загальному калейдоскопі рішень, але на мій погляд – завдяки інноваційному підходу і здатності масштабувати програму на всі області України – дуже корисний елемент», – поділилась Марина Вишегородських, член Наглядової ради BrainBasket.

 

Джерело: сайт BrainBasket« повернутися до списку новин