Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Міжнародний онлайн-семінар «Оцінювання діяльності шкіл як засіб підвищення якості освіти»

Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської райдержадміністрації Людмила Дудар та керівники закладів загальної середньої освіти Гусятинського району 21 жовтня 2020 року взяли участь у міжнародному онлайн-семінарі «Оцінювання діяльності шкіл як засіб підвищення якості освіти», організованому Державною службою якості освіти України спільно з Асоціацією з міжнародних питань Чеської Республіки

 

 

 

Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської райдержадміністрації Людмила Дудар та керівники закладів загальної середньої освіти Гусятинського району 21 жовтня 2020 року взяли участь у міжнародному онлайн-семінарі «Оцінювання діяльності шкіл як засіб підвищення якості освіти» для освітян Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, організованому Державною службою якості освіти України спільно з Асоціацією з міжнародних питань Чеської Республіки.

До освітян звернувся голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК: «Лише усвідомлене прагнення педагогічного колективу постійно підвищувати якість освітнього процесу у школі дає результат. Жодними перевірками цього не досягти. На це вказує досвід і Державної служби якості освіти України, і Чеської шкільної інспекції. Тому важливо популяризувати найкращі практики самооцінювання шкіл».

Ондржей АНДРИС, заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки, виступив на тему «Якісна школа та підходи щодо її оцінювання: проведення оцінювальної роботи на рівні школи», презентувавши загальну систему підтримки чеських шкіл у самооцінюванні. Вона має такі складові:

  • інструменти оцінювання;
  • взаємне навчання шкіл самооцінюванню;
  • консультування закладів освіти;
  • навчання координаторів.

За сприяння Чеської шкільної інспекції створено Рамки для власного оцінювання школи (далі − Рамки). В їх основі – набір запитань, які структуровані відповідно до напрямів оцінювання якості школи. Мета Рамок – мотивувати школи до послідовного підвищення якості освітнього процесу − від оцінювання актуального стану до впровадження заходів розвитку.

Семінар організовано в межах проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти у регіонах України», який реалізується за співпраці між Державною службою якості освіти України, Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією за підтримки Чеської агенції розвитку.

Дякуємо за співпрацю Управлінню Державної служби якості освіти України у Тернопільській області.
 « повернутися до списку новин