Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

«Ти вічний біль, Афганістан, ти наш неспокій...»

Днями в ЗОШ I-III ступенів с.Личквці відбулася незабутня зустріч з воїнами-інтернаціоналістами Миколою Перуном, Михайлом Храпливим, Антоном Каштаном, Євгеном Мельником, Іваном Саскою, приурочена 30-річчю виводу радянських військ з Афганістану

 

 

 

 

 

 

 

Днями в ЗОШ I-III ступенів с.Личквці відбулася незабутня зустріч з воїнами-інтернаціоналістами Миколою Перуном, Михайлом Храпливим, Антоном Каштаном, Євгеном Мельником, Іваном Саскою, приурочена 30-річчю виводу радянських військ з Афганістану.

Розуміти чи засуджувати афганські події, визнавати героїв цієї війни, це на совісті кожного із нас, але для кожної розумної людини мужність і героїзм воїнів-земляків – речі безспірні. 30 років пройшло  з того дня, коли останній солдат покинув Афганістан. Радянські війська протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни. 10 довгих років точилася афганська війна – найтрагічніша сторінка в історії нашого народу, яка тривала довше, ніж Друга Світова.

Її ніхто не оголошував, але вона забрала життя 30% українців і залишила по собі невиліковані рани у 150 тисяч українських родин. Молоді люди йшли туди не за орденами та медалями, свято вірячи, що виконують інтернаціональний обов’язок.

Кажуть, що час  – найкращі ліки, хоча роки минають, а пам’ять вперто усіх повертає назад, коли наші недолугі керівники взялися наводити лад на чужих територіях, віддаючи абсурдні накази. 27 грудня 1979 року за рішенням Політбюро ЦК КПРС, очолюваного Леонідом Брежнєвим, війська, СРСР увійшли до Афганістану для підтримки прокомуністичного режиму, розповіла у своєму виступі вчитель історії, методист з історії та правознавства районного методичного кабінету Людмила Богданівна Вітко…

Розмова про події минулі і п’яту річницю трагедії Небесної Сотні в боротьбі  за свої права, звучала з уст голови районної спілки воїнів-афганців Михайла Михайловича Храпливого, який сказав, що через Афганістан пройшло з України більше, ніж 160 тисяч, загинуло у цій війні понад 15 тисяч солдатів, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон, 3 з них – уродженці Гусятинщини: Іван Гуцал з Хоросткова пропав безвісти, Василь Кильба з Раштівців, Богдан Дудик з Копичинців. Дорогою ціною  розплатилися юнаки тоді і тепер – своїм життям.

Слова вдячності були сказані директором школи Є.В.Шовдрою, винуватцям торжества і виконавцям цього заходу: Аллі Петрівні Храпливій, Марії Михайлівні Бориско та учням 7-11 класів.

На заході був присутній і виступив Личковецький сільський голова С.М.Дуда, батьки, учні школи.

Афганістан залишив глибокий слід у серцях людей. Він і нині відлунюється на Сході України, де й там не стихають гармати.

Гостям школи, воїнам-афганцям, а також учасникам АТО, діти присвятили полум'яні вірші й пісні, їм були вручені подарунки й квіти. Ця зустріч запам'ятається надовго, вона продемонструвала героїзм і мужність наших земляків, які й нині їх проявляють на захисті територіальної цілісності України, її державного суверенітету.

 

Ти в наших думах, як птиця в польоті,

Ти в наших серцях, затихлих в скорботі…

 

Людмила  Вітко,

методист з історії та правознавства

Гусятинського райметодкабінету« повернутися до списку новин