Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Формування креативного підходу в процесі вивчення сакрального мистецтва на уроках художньо-естетичного циклу

Відбувся районний семінар-практикум вчителів предметів художньо-естетичного циклу на тему «Формування креативного підходу в процесі вивчення сакрального мистецтва на уроках художньо-естетичного циклу»

 

 

 

 

 

 

Відбувся районний семінар-практикум вчителів предметів художньо-естетичного циклу на тему «Формування креативного підходу в процесі вивчення сакрального мистецтва на уроках художньо-естетичного циклу». Захід проходив на базі загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Котівка (директор Волощук Іван Станіславович).

Із учасниками  семінару була проведена цікава ранкова зустріч в стилі Нової української школи, яку підготували Худзік Олександра Данилівна, вчитель мистецтва та образотворчого мистецтва і Данилець Ярослава Ярославівна, вчитель музичного мистецтва. Сагайдак Леся Тимофіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, розповіла про вчителів художньо-естетичного циклу та провела екскурсію закладом. Гості оглянули оновлені кабінети початкових класів, коридори, бібліотеку. Олександра Данилівна представила увазі присутніх прекрасні твори сакрального мистецтва – ікони Матері Божої Замилування, Архангел Михаїл, Іван Золотоуст, котрі написала випускниця загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Котівка  Микитюк Христина Романівна, яка навчалася в іконописній школі при Українському католицькому університеті м. Львова.

Вчителі мистецтва, образотворчого та музичного мистецтва здійснили пізнавальну екскурсію в музей театрального мистецтва Тернопільщини у Копичинцях. Савка Руслана Мирославівна, директор музею, натхненно розповідала про історичне минуле подій, відображенням яких стали різноманітні  експонати, які захопливо розглядали відвідувачі. А мандрівка до церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього села Кутець, пам’ятки архітектури національного значення із власним охоронним номером, збагатила педагогів духовною енергетикою, яку передав усім модератор отець Руслан Корнят. Гості дізнались, що церква, споруджена у стилі козацького барокко в 1630 році, ввійшла в церковний календар 2020 року «Дерев’яні храми Тернопільсько-Зборівської митрополитії”.

У теоретичній частині семінару вчитель музичного мистецтва загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Вікно Антонишин Роман Романович виступив з досвіду роботи та  фрагментами відеосюжету продемонстрував виконання учнями-випускниками його авторських пісень на шкільну тематику. Мельничук Руслана Бориславівна, методист з предметів художньо-естетичного циклу райметодкабінету, акцентувала увагу на формуванні вчителями в учнів  мистецьких компетентностей на основі інтеграції та ознайомила педагогів як користуватись QR-сканером мобільного телефона через додаток viber. Учасники семінару шляхом зчитування QR-кодів із буклетів, підготовленими вчителями художно-естетичного циклу школи, дізнавались цікаву інформацію про Соломію Крушельницьку, Іоана Пінзеля, Івана Марчука, славетних митців нашого краю, які прославились на весь світ. Вчителі записали на згадку свої відгуки колегам із загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Котівки у «Щоденниках вражень».« повернутися до списку новин