Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня

6 лютого 2020 року на базі Гусятинського райметодкабінету відбулося засідання районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»

 

 

 

6 лютого 2020 року на базі Гусятинського райметодкабінету відбулося засідання районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

У ході засідання акцентовано увагу шкільних бібліотекарів на забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учнів і вчителів та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з усвідомленою громадянською  позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави.

Методист Гусятинського райметодкабінету Ірина Янюк наголосила, що сучасна система освіти переживає етап реформування та повного перезавантаження. Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у житті.

Шкільні бібліотеки як обов'язковий структурний підрозділ НУШ є важливим складником сучасного освітнього середовища.

В умовах швидких трансформаційних змін першочерговим завданням для шкільної бібліотеки є перетворення її з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації у центр дослідження, відкриття, творчості та інноваційної педагогіки.

У ході засідання обговорено такі питання: роль бібліотекаря Нової української школи; дизайн сучасної бібліотеки закладу загальної середньої освіти; художньо-естетичний розвиток учнів як стратегія Нової української школи;  шкільна бібліотека на допомогу формування інформаційно-цифрової компетентності учнів Нової української школи; організація інформаційного середовища Нової української школи.

Досвідом роботи поділилися Запалило Яна Степанівна, шкільний бібліотекар  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Пулюя смт.Гримайлів, Гевко Алла Федорівна, шкільний бібліотекар загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Котівка, Конон Ольга Михайлівна, шкільний бібліотекар  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Личківці.

Об’єднані спільною ідеєю змін бібліотекарі підсумували, що особлива роль шкільної бібліотеки та шкільного бібліотекаря – формування  інформаційної культури підростаючого покоління, що визначається, як мінімум, двома факторами: 1) наявністю відповідних інформаційних ресурсів та матеріального забезпечення; 2) професійною готовністю шкільного бібліотекаря до формування інформаційної культури сучасних учнів. Головний меседж зустрічі: «Ми – готові до змін!»

На завершення засідання були вироблені методичні рекомендації для впровадження в практику роботи шкільних бібліотекарів відповідно до теми.« повернутися до списку новин