Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Подорожі рідним краєм як засіб покращення вивчення і викладання географії

20 жовтня відбулося засідання школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії на тему «Подорожі рідним краєм як засіб покращення вивчення і викладання географії»

 

 

 

Відповідно до плану роботи Гусятинського районного методичного кабінету 20 жовтня відбулося засідання школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії на тему «Подорожі рідним краєм як засіб покращення вивчення і викладання географії».

 

В інформаційній частині методист Янюк І.Я. ознайомила присутніх з метою і маршрутом подорожі, наголосила на ролі краєзнавчої роботи у патріотичному вихованні молоді, формуванню навиків дослідницької роботи школярів.

 

Засідання проходило у формі екскурсії, яка розпочалася у ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Копичинці. Кузик Зоряна Ігорівна поділилася досвідом залучення школярів до  краєзнавчої роботи і підготовкою дослідницьких робіт для Малої академії наук. Директор навчального закладу Хорощак Н.С. запросила гостей на оглядову екскурсію у  шкільні музеї та навчальний кабінет географії.

 

Наступними об’єктами знайомства стали сакральні пам’ятки міста Копичинці, а саме, Церква Воздвиження Чесного Хреста Господнього, споруджена у стилі козацького барокко із дубів, що росли у місцевих лісах у 1630 році і Капличка Елеєвих.

 

Настоятель храму о.Руслан Корнят ознайомив присутніх з історією Святині, її особливими мистецькими і духовними скарбами – старовинними іконами.

 

Кузик З.І. розповіла колегам про Капличку Елеєвих як гідрологічну пам’ятку міста, що стала об’єктом дослідження, яке було представлене на конкурс Малої академії наук.

 

З історико-географічною характеристикою с.Яблунів, його архітектурними і ботанічними пам’ятками  ознайомила вчителів географії Сава Віра Романівна, педагог місцевої школи. Зокрема, присутні відвідали місцевий дендропарк, побували біля  «Яблунівського» дуба, вік якого понад чотириста років, пройшлися буковою алеєю до колишнього маєтку Чарторийських-Дідушинських, в яких гостював І.Я.Франко, про що свідчить меморіальна дошка на його фасаді.

 

У  Тудорові  географи вшанували пам'ять воїнів ОУН-УПА, які поховані на місцевому цвинтарі. Паскевич Ігор Романович розповів про ті буремні часи, коли патріоти-українці стали на захист своєї Батьківщини і понад сотня з них назавжди залишилася в цьому селі.

 

Цікавим для присутніх було знайомство  з геолого-географічними об’єктами, зокрема,  долиною річки Серет, гірськими відслоненнями, рослинністю місцевих пагорбів.

 

Гостинно зустріла екскурсантів ЗОШ І-ІІІ ст. с.Гадинківці. Вони були приємно вражені зовнішнім і внутрішнім виглядом навчального закладу, із зацікавленням дізналися про славетних вихідців села, а саме, Єпископа Григорія Хомишина і вченого-мовознавця Василя Сімовича. Ковцун  Ольга Миколаївна, вчитель географії, провела змістовну екскурсію у шкільному краєзнавчому музеї.

 

На завершення подорожі педагоги  вклонилися могилі активного учасника Революції Гідності, захисника України, учасника АТО Володі Труха, який загинув  16 січня 2015 року під час найзапекліших боїв за Донецький аеропорт.

 

⇒Фото. Школа удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії

 « повернутися до списку новин