Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Міжнародна науково-практична конференція щодо оцінки тотального виселення українців з етнічних земель

На базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Суспільно-історична та політико-правова оцінка тотального виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр.»

 

 

У вересні 2018 року на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Суспільно-історична та політико-правова оцінка тотального виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр.».

 

Робота проходила за такими напрямами:


1. Історичні витоки та формування лемківської етнічної групи української нації.
2. Історія виселення українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

3. Спогади сучасників про виселення українців з Лемківщини, Надсяння,
Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

4. Ставлення нацистського та радянського окупаційних режимів до українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної, Бойківщини.
5. Великі дослідники культури лемків.

 

Участь у конференції прийняли Вітко Людмила Богданівна, методист районного методичного кабінету з суспільних  дисциплін  Гусятинського району та Вецал Марія Василівна, вчитель історії закладу загальної середньої освіти с.Городниця, яка виступила з питання «Доля родини Кулик у контексті польсько-радянської переселенської політики».

 

 

     « повернутися до списку новин