Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської Районної Державної Адміністрації

Екскурсія у «Підземне царство»…

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей  учні 6-7 класів ЗОШ І-ІІ ступенів с.Самолуски  Гусятинського району разом із своїми вчителями Марусин Г.П. та Блащак М.П. здійснили екскурсію в печеру Кришталева, що  у селі Кривче Борщівського району

 

 

 

 

 

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей  учні 6-7 класів загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Самолуски  Гусятинського району разом із своїми вчителями Марусин Г.П. та Блащак М.П. здійснили екскурсію в печеру Кришталева, що  у селі Кривче Борщівського району. 

Ступаючи по землі, милуючись величністю гір і ущелин, лісів, річок і квітучих ланів, ми рідко замислюємося про те, наскільки багате життя ховається від людських очей під товщею гірських порід та земельних насипів.

Протягом усього екскурсійного маршруту, протяжність якого становить 2,5 кілометра, діти побачили безліч кристалів найрізноманітніших кольорів і форм. У хитромудрих статуях природи – буйвол, квітка, сова, орел, слон, ящірка і ще багато інших несподіваних образів. Є в печері  дивовижний камінь бажань і не менш дивовижний камінь-анальгін, до якого досить прикласти голову, і головний біль тут же проходить.

По залу брил важкою ходою пересувається кам'яний слон. Потім потрібно пройти по «хребту крокодила» - звивистою стежкою, схожою на хребет найдавнішої рептилії. На виході чекають «зуби дракона», але допомогти їх пройти  може добрий кам'яний дельфін.

Не змогли діти залишити поза увагою  місце,  де розташований камінь з бантиком і загадати бажання.

Хоча ми покидали печеру трішки втомленими, але задоволеними, адже до сьогоднішнього дня  такої підземної краси ми ще не зустрічали.

 

Марусин Г.П., вчитель ЗОШ І-ІІ ступенів с.Самолуски« повернутися до списку новин